KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12044482
*
nr 1204 4482
John Broberg
(1892-1979), Sverige
Oljemålning, John Broberg (1892-1979). Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 35x27 cm
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 19:12:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 18:40:15
1
300 kr
17/9 18:47:53
2
250 kr
17/9 18:47:53
1
300 kr (Budbetjänt)
17/9 18:48:13
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
John Broberg
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Läs mer om John Broberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john broberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
John Broberg
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Läs om budbetjänten
Läs mer om John Broberg
nr 1204 4482
John Broberg
(1892-1979), Sverige
Oljemålning, John Broberg (1892-1979). Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 35x27 cm
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/9 18:40:15 | 1 | 300 kr |
| 17/9 18:47:53 | 2 | 250 kr |
| 17/9 18:47:53 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 17/9 18:48:13 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
John Broberg
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.Läs mer om John Broberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john broberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



